Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

500 200 468
Opłacalność inwestycji w nieruchomość

Inwestycja w nieruchomości – to się opłaca

Szukasz optymalnego sposobu na bezpieczne ulokowanie kapitału? Rozważ inwestycję w nieruchomości. Sprawdź, jak ocenić ryzyko inwestowania i jakie są korzyści wynikające z inwestycyjnego zakupu domu lub mieszkania. Poznaj naszą ofertę domów w zabudowie szeregowej i zacznij zarabiać na nieruchomości.

Ocena ryzyka inwestycyjnego

Każda inwestycja związana jest z ryzykiem – nie da się przewidzieć wszystkich czynników, od których zależy uzyskanie określonych zysków. Możesz jednak wybrać taką formę ulokowania kapitału, która cechuje się stosunkowo niskim ryzykiem inwestycyjnym.

Warto poświęcić trochę czasu na solidną analizę, przygotowanie szczegółowego planu i strategii działania oraz zabezpieczenie potrzebnego kapitału. Jeśli zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego, dowiedz się, w jaki sposób bank oceni Twoją zdolność kredytową.

Przeprowadź solidny research. Sprawdź, które lokale są najchętniej wynajmowane w najbliższej okolicy i jakie są średnie stawki za wynajem mieszkań lub domów w zabudowie szeregowej.

Rynek nieruchomości oferuje różne możliwości inwestycyjne – zastanów się, która z nich będzie optymalnym rozwiązaniem w Twojej sytuacji. Weź pod uwagę kwestie takie jak:

  • Czy masz doświadczenie w inwestycjach w nieruchomości, czy ma to być Twoja pierwsza inwestycja tego typu?
  • Jakie są Twoje możliwości finansowe?
  • Jaki cel inwestycyjny chcesz osiągnąć?
  • Czy szukasz nieruchomości na własny użytek i planujesz po czasie sprzedać ją z zyskiem, czy interesuje Cię kupno nieruchomości pod wynajem?
  • Czy ofertę najmu nieruchomości chcesz kierować do osób prywatnych, czy firm?

Możesz zdecydować się na zakup mieszkania, domu wolnostojącego lub domu w zabudowie szeregowej. Każda z tych opcji daje inne możliwości zarządzania inwestycją. Przemyśl, czy w Twoim przypadku bardziej opłacalny będzie najem krótkoterminowy, czy długoterminowy.

Jakie są korzyści wynikające z inwestowania w nieruchomości?

Niskie ryzyko inwestycyjne – inwestycyjny zakup nieruchomości to jedna z bezpieczniejszych form lokowania kapitału. Pomimo różnych zawirowań gospodarczych i politycznych ich wartość systematycznie rośnie. Możesz liczyć na to, że za kolejnych 10, 15 czy 20 lat sprzedając dom lub mieszkanie uzyskasz oczekiwaną stopę zwrotu z inwestycji. To także szansa na dodatkowe źródło dochodu – jeśli zdecydujesz się na wynajem zakupionej nieruchomości, będziesz z niego czerpał comiesięczne zyski.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nieruchomość pod inwestycję?

Wybierając nieruchomość, należy przede wszystkim ocenić jej potencjał inwestycyjny. Domy położone w atrakcyjnych lokalizacjach cieszą się większym zainteresowaniem potencjalnych najemców niż te zbudowane w miejscach np. wykluczonych komunikacyjnie.

Zanim zdecydujesz się na kupno konkretnej nieruchomości, sprawdź, czy w najbliższej okolicy Twoi najemcy znajdą wszystko, czego potrzebują. O podjęciu decyzji o wynajmie konkretnego lokalu może zaważyć bliskość zakładów pracy, placówek oświatowych i zdrowotnych czy sklepów.

Weź pod uwagę, że coraz więcej osób poszukuje ofert wynajmu domów jednorodzinnych na obrzeżach miast. Taka lokalizacja łączy w sobie atuty mieszkania w dużym mieście, np. doskonałe połączenia komunikacyjne z centrum oraz świetnie rozwinięta infrastruktura w najbliższej okolicy ze spokojem i zielonym otoczeniem, które wyróżniają rejony podmiejskie.

Domy w zabudowie szeregowej pod Wrocławiem – sprawdź ofertę Prodim

W naszym portfolio znajdziesz nowoczesne i funkcjonalne domy w zabudowie szeregowej. Aktualnie realizujemy dwie inwestycje zlokalizowane pod Wrocławiem – w Karwianach oraz w Bielanach Wrocławskich.

Osiedle Świerkowe Bielany

Świerkowe Bielany to niewielka miejscowość położona nieopodal południowej granicy Wrocławia. Bliskość terenów zielonych oraz łatwy dojazd do stolicy Dolnego Śląska sprawiają, że nieruchomościami w okolicy interesują się zarówno rodziny z dziećmi, szukające wymarzonego domu w spokojnej okolicy, jak i pracownicy okolicznej strefy biznesowej.

Decydując się na inwestycyjny zakup domu w zabudowie szeregowej na osiedlu Świerkowe Bielany, możesz liczyć na:

  • wysoką rentowność;
  • bezpieczeństwo inwestycji;
  • potencjał nabywczy;
  • atrakcyjną lokalizację;
  • rozwiniętą infrastrukturę.

Więcej informacji na temat korzyści wynikających z inwestycyjnego zakupu nieruchomości na osiedlu Świerkowe Bielany znajdziesz tutaj.

W sprzedaży są dostępne domy o powierzchni 104 m², 136 m² i 143 m². Przejdź na stronę inwestycji i sprawdź aktualną ofertę.

Osiedle Nowe Karwiany

Nasza kolejna propozycja to domy w zabudowie szeregowej na osiedlu Nowe Karwiany. To nowoczesne dwukondygnacyjne budynki o powierzchni 96 m² oraz 129 m² z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń i prywatnym ogródkiem. Zastosowanie ekologicznych rozwiązań takich jak pompa ciepła przekłada się na większy komfort oraz niższe koszty eksploatacyjne.

Rozważasz inwestycyjny zakup nieruchomości? Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących oferty? Skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapisz się do newslettera

Dostawaj najświeższe informacje prosto na maila

Skontaktuj się z nami

Lub odwiedź nas osobiście

dane adresowe

Prodim Sp z o.o. ul. Lipowa 6/14 52-200 Wysoka