Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

500 200 468
Wybór dewelopera - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera?

Wybór dewelopera to jedna z kluczowych decyzji, jaką musi podjąć każdy klient planujący kupno nieruchomości. Na nic zda się atrakcyjna oferta cenowa, świetna lokalizacja czy wymarzona bryła budynku, jeśli deweloper zawiedzie i inwestycja nie zostanie zrealizowana. Przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę, wybierając dewelopera, i dlaczego Prodim to firma godna zaufania!

Postaw na dewelopera z doświadczeniem

Przy wyborze dewelopera istotne jest m.in. jego doświadczenie. Łatwiej jest zweryfikować wiarygodność firmy, która istnieje na rynku przynajmniej kilka lat i ma na swoim koncie inwestycje zrealizowane z sukcesem. Nowym firmom zdecydowanie trudniej jest wejść na rynek i wzbudzić zaufanie potencjalnych klientów. Na rynku deweloperskim jako Spółka Prodim istniejemy już od dziesięciu lat, powstaliśmy w 2012 r. Już rok później rozpoczęliśmy realizację pierwszej inwestycji – wielorodzinnego budynku w Wysokiej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dokładnie poznajemy oczekiwania naszych klientów. We wszystkich inwestycjach stawiamy przede wszystkim na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania zapewniające komfort przyszłym mieszkańcom.

Zbadaj wiarygodność dewelopera

Zanim podpiszesz umowę z deweloperem, koniecznie zbadaj jego wiarygodność. Sprawdź m.in. czy firma nie znajduje się w stanie upadłości. Zgodnie z ustawą deweloperską w siedzibie dewelopera masz możliwość zapoznania się z takimi dokumentami jak: aktualny stan księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości, kopią aktualnego odpisu z KRS, kopią decyzji o pozwoleniu na budowę, sprawozdaniem finansowym Spółki czy projektem budowlanym.

Sprawdź portfolio dewelopera

Wiarygodność oferty i solidność konkretnej firmy najłatwiej jest ocenić, zapoznając się z jej wcześniejszymi realizacjami. Na stronie dewelopera sprawdź, jakie inwestycje udało mu się zakończyć z sukcesem. Możesz też sprawdzić opinie o firmie na forach internetowych lub porozmawiać z dotychczasowymi nabywcami nieruchomości. W ciągu ostatnich 10 lat oddaliśmy w ręce naszych klientów ponad 23 000 m² powierzchni użytkowych – domów i mieszkań. Wybudowaliśmy ponad 220 domów . Zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami, m.in. budynkiem wielorodzinnym w Wysokiej, Willą Parkowe Wzgórze, osiedlem w zabudowie szeregowej Nowe Karwiany oraz naszą najnowszą inwestycją – osiedlem Świerkowe Bielany w Bielanach Wrocławskich.

Zapoznaj się ze standardem realizowanych inwestycji

Jeśli chcesz cieszyć się komfortem w swoim wymarzonym domu, to już na etapie wyboru dewelopera zapoznaj się ze standardem, w jakim buduje nieruchomości. Upewnij się, czy oferowane rozwiązania pokrywają się z Twoimi oczekiwaniami. We wszystkich realizacjach wykorzystujemy sprawdzone technologie i korzystamy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Pragniemy oddać w Twoje ręce klucze do nowoczesnego budynku o wysokim standardzie. Niezwykle istotna jest dla nas troska o środowisko naturalne. Stawiamy na nowoczesne technologie grzewcze, które korzystają z odnawialnych źródeł energii.

Dokładnie przeczytaj umowę

Zapoznaj się z warunkami umowy – dokładnie przeczytaj każdy zapis. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poproś o wyjaśnienie nurtujących Cię kwestii. To też najlepszy moment na sprawdzenie, jak przebiega kontakt z deweloperem. Czy pracownicy firmy są otwarci na Twoje pytania, czy udzielają jedynie zdawkowych odpowiedzi? Kupując u nas wymarzony dom, nie musisz się martwić o kruczki prawne. Otrzymasz od nas prospekt informacyjny, w którym znajduje się m.in. wzór umowy deweloperskiej. Działamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa i w umowie chronimy interesy klientów . Jesteśmy do Twojej dyspozycji – szczegółowo objaśnimy Ci każdy zapis, tak abyś dokładnie wiedział, jak będzie przebiegała współpraca na każdym etapie realizacji inwestycji.

Dowiedz się, czy możesz liczyć na dodatkowe wsparcie

Kupno nieruchomości wiąże się z koniecznością zdobycia optymalnego źródła finansowania inwestycji. Sprawdź, czy deweloper oferuje wsparcie np. w uzyskaniu kredytu hipotecznego, czy będziesz w tej kwestii zdany na samodzielne poszukiwanie najlepszych rozwiązań. Od wielu lat współpracujemy z doradcami finansowymi wyspecjalizowanymi w kredytach hipotecznych. Dzięki ich bezpłatnemu wsparciu możesz liczyć na uzyskanie źródła finansowania na najlepszych warunkach.

Nie jest to jedyna pomoc, jaką oferujemy. Przekazując Ci klucze do nowego domu, zadbamy także o to, abyś odbył kompleksowe szkolenie z obsługi pompy ciepła – nowoczesnego urządzenia grzewczego, w które wyposażony jest każdy z naszych budynków w inwestycji Świerkowe Bielany i Nowe Karwiany. Jesteśmy także otwarci na Twoje sugestie dotyczące m.in.zmian w zakresie rozmieszczenia instalacji elektrycznych, jak również sanitarnych. Zgłoś nam swoje pomysły na etapie budowy, a w miarę możliwości postaramy się je uwzględnić w projekcie.

Szukasz doświadczonego dewelopera, który w swoim portfolio ma inwestycje zakończone sukcesem? Zależy Ci na nowoczesnym domu w spokojnej okolicy? Sprawdź, jakie projekty obecnie realizujemy. Masz pytania? Skontaktuj się z nami – z chęcią udzielimy Ci wyczerpujących odpowiedzi!

Zapisz się do newslettera

Dostawaj najświeższe informacje prosto na maila

Skontaktuj się z nami

Lub odwiedź nas osobiście

dane adresowe

Prodim Sp z o.o. ul. Lipowa 6/14 52-200 Wysoka