Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

500 200 468

Nieruchomość od dewelopera – dlaczego warto zdecydować się na taką opcję?

Chcesz wreszcie zamieszkać na swoim i szukasz nieruchomości, która spełni Twoje oczekiwania? Przed Tobą szereg ważnych decyzji. Lepiej jest zainwestować w nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego? Korzystniejsza będzie samodzielna budowa czy zakup domu od dewelopera? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Dom w zabudowie szeregowej od dewelopera – nic Cię nie zaskoczy

Może zdarzyć się tak, że oferta nieruchomości z rynku wtórnego wygląda bardzo korzystnie, jednak tylko na pierwszy rzut oka. Mieszkanie zostało odświeżone przed wystawieniem na sprzedaż – pomalowano ściany, położono podłogi. Nie masz jednak pewności co do tego, w jakim stanie jest np. instalacja elektryczna i czy wkrótce nie będzie wymagała wymiany.

Jedną z zalet nieruchomości od dewelopera jest jej nowość. Z tego powodu w najbliższych latach nie będzie generowała kosztów związanych z koniecznością remontu. Szczegółowe informacje dotyczące standardu budownictwa znajdziesz w prospekcie informacyjnym. Pamiętaj, że otrzymujesz rękojmię na okres 5 lat.

Wszelkie zastrzeżenia dotyczące niezgodności stanu faktycznego z założeniami zawartymi w projekcie nieruchomości możesz zgłosić podczas technicznego odbioru domu. Jeśli na tym etapie zostaną stwierdzone jakiekolwiek usterki, deweloper jest zobowiązany do tego, aby bezpłatnie usunąć je w ciągu 30 dni.

Więcej zalet i wad zakupu mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym znajdziesz na naszym blogu.

Postaw na wysoki standard nieruchomości i ekologiczne rozwiązania

Jeśli zależy Ci na wysokim standardzie nieruchomości i ekologicznych rozwiązaniach chroniących środowisko naturalne oraz znacznie obniżających koszty eksploatacyjne, to zakup domu lub mieszkania na rynku wtórnym może okazać się ryzykowny. Nierzadko wiąże się z koniecznością przeprowadzenia w najbliższym czasie kosztownych prac termomodernizacyjnych związanych np. z wymianą starego pieca węglowego na ekologiczne źródło ciepła.

Decydując się na zakup nowego domu w zabudowie szeregowej od dewelopera, zyskujesz pewność, że otrzymasz klucze do budynku zaprojektowanego zgodnie z nowoczesnymi standardami. W naszych realizacjach kładziemy duży nacisk na ekologiczne rozwiązania, m.in. systemy ogrzewania wykorzystujące odnawialne źródła energii.

We wszystkich inwestycjach montujemy nowoczesne pompy ciepła. Są one nie tylko ekologiczne, lecz także łatwe w obsłudze. Zapewniają optymalny komfort cieplny przez cały rok. Dodatkowo potencjalne straty ciepła zostały zredukowane do minimum dzięki zastosowaniu okien trzyszybowych oraz dobrze wykonanej izolacji budynku.

Starasz się o kredyt na zakup nieruchomości? Skorzystaj z pomocy naszych doradców

Kredyt na zakup nieruchomości to wciąż najpopularniejszy sposób na sfinansowanie inwestycji. Samodzielne poszukiwanie najkorzystniejszej opcji jest czasochłonne. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom – współpracujemy z doświadczonymi doradcami kredytowymi, którzy kompleksowo zajmą się Twoją sprawą. Wyliczą Twoją zdolność kredytową, a także doradzą, która oferta będzie dla Ciebie właściwa.

Więcej informacji na temat kredytów hipotecznych znajdziesz we wpisie: Zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym? Dowiedz się, w jaki sposób bank oceni Twoją zdolność kredytową

Samodzielna budowa czy zakup domu od dewelopera?

Samodzielna budowa domu to dobre rozwiązanie dla osób, które mają sporo wolnego czasu. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, musisz liczyć się z tym, że przed Tobą będą piętrzyć się kolejne formalności do załatwienia w urzędach. To jeszcze nie koniec – gdy już się z nimi uporasz, dojdą kolejne kwestie takie jak poszukiwanie pracowników, nadzór nad nimi czy zakup materiałów budowlanych na własną rękę.

Kupując dom od dewelopera, masz z głowy wszystkie te problemy. Formalności ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły dotyczące współpracy.

Dom od dewelopera: możesz wprowadzić się praktycznie od zaraz!

Samodzielna budowa domu jest nieprzewidywalna nie tylko jeśli chodzi o ostateczne koszty, lecz także w kwestii terminu, w jakim uda się ją ukończyć.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby do wymarzonego domu wprowadzić się niemal natychmiast, zdecyduj się na zakup od dewelopera. Sprawdź nasze ukończone inwestycje, np. budynki z II etapu realizacji na osiedlu Świerkowe Bielany. Już wkrótce przekażemy naszym klientom klucze do domów wybudowanych w ramach III etapu – termin zakończenia inwestycji planujemy na lipiec 2023 roku.

Doświadczenie, któremu możesz zaufać

Spółka Prodim działa na rynku deweloperskim od ponad dekady. W tym czasie zrealizowaliśmy szereg inwestycji – m.in. budynek wielorodzinny w Wysokiej, Willę Parkowe Wzgórze czy kameralne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej Stabłowicka Plus. Mamy doświadczenie w budowie nowoczesnych i ekologicznych budynków.

Szukasz sprawdzonego dewelopera, który przeprowadzi Cię przez proces zakupu nieruchomości? Zgłoś się do nas! Dla nas najważniejszy jest Twój komfort – stawiamy na przejrzyste zasady współpracy.

Zapisz się do newslettera

Dostawaj najświeższe informacje prosto na maila

Skontaktuj się z nami

Lub odwiedź nas osobiście

dane adresowe

Prodim Sp z o.o. ul. Lipowa 6/14 52-200 Wysoka